Dikkat: Tron Mucidi ve Dev Balina Binance’a USDT Coin Yığıyor!

Kripto para piyasası bir anda tepetaklak oldu. Piyasa gözünü SEC’in spot Bitcoin ETF onayına dikmiş beklerken, farklı yönde karar olasılığı piyasayı alt üst etti. Lider kripto para Bitcoin bir anda yüzde 7’lik bir kayıp gördü. Bununla birlikte piyasada balina hareketliliğinde de artış var. Lookonchain’in bildirdiğine göre Tron mucidi milyonlarca USDT’yi Binance’a taşıyor. Ayrıca, bir dev balinanın TetherTreasury’den 182 milyon USDT Coin aldığını ve borsalara yatırdığını bildirdi.

Lookonchain: Tron mucidi Binance’a USDT Coin taşıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot Bitcoin ETF etrafındaki söylentiler piyasayı kana buladı. Tron mucidi Justin Sun’ın transferlerinin zamanlamasının kripto piyasasındaki düşüşle aynı zamana denk gelmesi dikkat çekici. On-chain analitik platformu Lookonchain’e göre, Tron’un kurucusu Justin Sun olduğundan şüphelenilen bir adres son saatlerde Binance’e 50 milyon USDT Coin yatırdı. Lookonchain, söz konusu adresin geçtiğimiz ay 439,5 milyon USDT çektiğini belirtti. Ayrıca, bunun bir kısmını (371 milyon USDT) Binance kripto borsasına yatırdığını kaydetti.

Hareketin nedeni bilinmiyor. Uzmanlara göre, belki de Tron mucidi düşüşü satın almak istiyor. Böylece, daha düşük fiyatlarla daha fazla kripto varlığı biriktirmek için hazırlık yapıyor. Bunun için de USDT’sini satmak için borsalara yığıyor.

Lookonchain: Dev balina borsalara USDT yığıyor!

Bir başka yerde Lookonchain, dev bir balinanın büyük kripto borsaları Coinbase ve Kraken’e 182 milyon USDT Coin gönderdiğini bildirdi. Bunun yanında analitik platformu, bu USDT Coin transferleriyle eş anlı BTC fiyatını karşılaştıran bir de grafik paylaştı. Bu grafikte ilginç bazı noktalar dikkatleri çekiyor. Örneğin, bu balinanın borsalara USDT transferlerinden sonra BTC fiyatında önemli yükselişler oluyor. Bu bağlamda analitik platformu şu paylaşımı yaptı:

Bu dev balina bugün yine TetherTreasury’den 182 milyon USDT aldı ve borsalara yatırdı. Balina, 20 Ekim’den bu yana TetherTreasury’den toplamda yaklaşık 2 milyar USDT Coin aldı ve Binance’e yatırdı!

Tron mucidi piyasadaki sert düşüşün ortasında hamlesini yaptı!

Bu arada Justin Sun’ın transferlerinin zamanlaması oldukça manidar. Son gelişmelerin ardından toplam piyasa değerinin %6,76 oranında düştü. Böylece, basın saatine göre 1,63 trilyon dolara geriledi. Tron mucidinin hamlesinin, kripto piyasasındaki düşüşle aynı zamana denk gelmesi dikkat çekti. BTC son 24 saat içinde %7 düşüşle 42.435 dolardan işlem görüyordu.

Bir avuç kripto varlığı da aynı şekilde 24 saatlik bazda sert kayıplar yaşıyor. Solana (SOL) %14,43 düşüşle ilk 10 arasında en fazla kaybı kaydetti. Avalanche ise günlük %12,62 kayıpla onu yakından takip etti. Bitcoin, ABD’de beklenen spot bazlı ETF onayı öncesinde yükselirken, satışlar belki de yatırımcıların 2024’ün başında karlarını kilitlemesiyle desteklendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x