Instagram’dan tarihi yenilik

Gizlilik, hepimizin arzuladığı ama nadiren sahip olduğu bir şeydir. Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyoruz ve hayatlarımızı bu platformların kurallarına göre yaşıyoruz. Ne yediğimiz, nereye gittiğimiz, ne paylaştığımız, tüm bunlar Instagram gibi platformların kontrolünde. Birbirimize mesaj gönderebiliyoruz ve yanıt vermek istemesek bile, gönderdiğimizin “görüldü” olarak işaretlenmesi bazen rahatsız edici olabiliyor.

İşte kullanıcıların, bu “görüldü” etiketini devre dışı bırakabilecekleri bir özellik talepleri doğrultusunda Instagram nihayet bu özelliği test etmeye başladı. Şirketin yöneticilerinden Adam Mosseri, bu sevindirici haberi, “Geribildirimlerinizi dinledik ve okundu durumunu kapatma özelliği üzerinde testlere başladık. Yakın gelecekte, kullanıcılar mesajları okuduklarında, bunu başkalarına göstermek zorunda kalmayacaklar” sözleriyle duyurdu.

Instagram’dan tarihi yenilik

Mosseri aynı zamanda bu özelliğin nasıl görünebileceğine dair bir ekran görüntüsü de paylaştı. Açıkçası bu özelliği, gecikmiş de olsa görmek oldukça tatmin edici. Hepimizin yoğun olduğu anlar, sosyal medyada vakit geçirmek istemediğimiz zamanlar ve kimsenin mesajına cevap vermek istemediğimiz anlar oluyor. Ancak çoğumuz kaba görünmemek için, sadece bir “görüldü” mesajı göndermek yerine, mesajlara cevap yazmayı tercih ediyoruz.

Şu an için Instagram’ın okundu bilgisini kapatma özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok. Ancak özellik test aşamasında olduğuna göre, kısa bir süre sonra bir güncelleme ile platforma ekleneceği muhtemel. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, muhtemelen diğer kullanıcılar da sizin mesajlarınızı okuyup okumadıklarını göremeyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x