Bursa’da Korkunç Olay! Gazeteciye Silahlı Saldırı: “Şimdiden Söyleyeyim, Yılmayacağım”

Gazetecilere yönelik tehditlere ve saldıralara bir yenisi daha ekendi. Arabasında silahlı saldırıya uğrayan Başka Gazete’nin Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya, ‘Şimdiden söyleyeyim, yılmayacağım’ dedi.

Bursa’da korkunç bir saldırı olayı yaşandı. Olaya ilişkin harekete geçen Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Nuri Kolaylı, saldırıyı kınadı.

Olay, saat 18.30 sıralarında Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı üzerinde meydana geldi. Yaman Kaya, yönetimindeki otomobiliyle Fatih Sultan Mehmet Bulvarından şehir merkezine seyir halindeyken, kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Silah sesleri çevrede endişe yaratırken, ihbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Otomobile kurşunlar isabet ederken saldırıdan şans eseri yara almadan kurtulan gazeteci Kaya, emniyetteki ifadesinde, “Saldırıyı kimin düzenlendiğini bilmiyorum. 30 dakika boyunca çevrede gezinerek, benim işten çıkmamı beklemiş. Azmettirici olduğunu düşünüyorum” dedi. Polis, saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

Olayın ardından Yaman Kaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Az önce (FSM) Bulvarı’ndaki iş yerimden çıktıktan kısa süre sonra aracımla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradım. Sağlık durumum iyi, şu anda ifade veriyorum. Şimdiden söyleyeyim, yılmayacağım!” dedi.

Olay sonrası harekete geçen Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, yaptığı yazılı açıklama ile saldırıyı kınadı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik çirkin saldırılara bu akşam Bursa’da bir yenisinin eklendiğini üzülerek haber aldık. Genç meslektaşımız Yaman Kaya, aracıyla evine giderken silahlı bir saldırganın hedefi oldu. Tek tesellimiz meslektaşımızın iğrenç saldırıdan yara almadan kurtulmuş olmasıdır. Halkın haber alma özgürlüğü adına fedakârca görev yapan meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyor, eli silahlı saldırganın yakalanarak hak ettiği şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) olarak konunun takipçisi olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x