Bebeği istismar edip öldürdü, istenen ceza belli oldu

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi İstasyon Mahallesi’nde 18 Mayıs’ta gerçekleşen olayda Furkan Sevinç, geceyi Meryem Ö.’ye ait evde geçirdi. Ertesi gün Meryem Ö., diğer kızını alarak markete gitti. Bu sırada Furkan Sevinç, evdeki Nisanur Ö. adlı bebeğe cinsel istismarda bulundu.

Bebek bayıldıktan sonra Sevinç, onu havaya atıp tokatlayarak ayıltmaya çalıştı. Bebek kendine gelmeyince hastaneye götürüldü, ancak kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Sevinç, olay sonrasında bebeğin dayısı olarak tanıtılarak hastaneye getirildi. Yapılan muayene sonucunda bebeğin cinsel istismara maruz kaldığı anlaşılınca Sevinç tutuklandı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen bebek, yaşamını yitirirken, cenazeye aileden kimse katılmadı.

MÜEBBET VE 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Olayın ardından Furkan Sevinç ve bebeğin annesi Meryem Ö. tutuklandı. Nisanur’un ablası R.Ö.’nün de cinsel istismara uğradığı iddia edilen M.G., Ö.C. ve C.S. da tutuklandı. Bebeğin ölümü ve ablanın cinsel istismarı üzerinden yürütülen soruşturmada dosyalar ayrıldı. Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlanan soruşturma sonucunda Furkan Sevinç’in ‘kendini koruyamayacak durumdaki kişiyi canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme’, ‘nitelikli cinsel istismar’ ve ‘cinsel saikle çocuğu hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Furkan Sevinç, SEGBİS aracılığıyla ilk duruşmasına çıktı. Bebeğin ölümü ve cinsel istismarı nedeniyle görülen davada anne Meryem Ö. müşteki olarak yer aldı. Savcı, dosyanın içeriğinin genel ahlaka aykırı olduğunu belirterek duruşmanın kapalı olmasını talep etti. Mahkeme heyeti, talebi kabul ederek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Bebeğin annesi Meryem Ö.’nün, kızı R.Ö.’nün cinsel istismara uğramasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu olduğu ve bu soruşturmanın Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğü belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x