Apple, yeni iPad Pro’da MagSafe şarjını tanıtabilir

Gelecek yılın iPad’leri için çeşitli raporlarda büyük bir yenilenme olacağı öne sürülüyor. Apple’ın 2024’ün başlarında yeni modelleri piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdi ise, yeni nesil iPad Pro’ların şarj teknolojisi hakkında ilginç bir rapor ortaya çıktı. Bu bilgi, MacRumors tarafından, Apple ürünleri için mıknatıs üreten şirketlerle ilgili bilgi sahibi bir kaynaktan alındı. Şirketin amiral gemisi tabletlerinin kablosuz şarj desteği alacağı belirtiliyor.

Gelecek nesil iPad Pro, MagSafe şarj özelliği ile gelebilir. Son birkaç yılda Apple, ürün portföyündeki özellikleri evrensel hale getirmek üzerine çalışıyor. Bunlar arasında Mac’lerde ve iPad’lerde kendi özel silikon işlemciler, MagSafe şarj ve tüm kategorilerdeki cihazlarda USB-C portu bulunuyor. Önceki bir rapora göre, Cupertino merkezli teknoloji devi, 2027’ye kadar iPad ve MacBook’larda OLED ekranlara geçiş yapmayı planlıyor.

Apple, yeni iPad Pro’da MagSafe şarjını tanıtabilir

MacRumors’un raporuna göre, Apple gelecek yıl iPad Pro’larda MagSafe kablosuz şarjı tanıtabilir. Mevcut tabletler metal bir gövdeye sahip olduğundan kablosuz şarj cihazlarıyla uyumlu değiller. Kablosuz şarj teknolojisini desteklemek için cam veya plastik bir arka panel gerekiyor. Daha önce Bloomberg’den güvenilir bir kaynak olan Mark Gurman, 2022 iPad Pro için cam arka panel planlandığını ancak bu planın gerçekleşmediğini belirtmişti.

Bugüne gelindiğinde, önceki raporlar Apple’ın tüm iPad serisini yenileyeceğini ve Pro modellerin önemli güncellemeler alacağını işaret ediyor. 2024’te piyasaya sürülecek olan iPad Pro’nun OLED ekran paneli, M3 çipseti ve tamamen yeni bir tasarım ile gelmesi bekleniyor. Özellikle, Apple’ın amiral gemisi tabletlerinin tasarımını birkaç yıldır güncellemediği dikkate alındığında, şirketin gelecek nesil iPad Pro için hangi yeni tasarımı benimseyeceği merak konusu.

Cam bir arka panel, iPad Pro’nun kablosuz aksesuarlar ve MagSafe şarj cihazı ile uyumlu olmasını sağlayabilir. Bu, Apple cihaz sahiplerinin farklı şarj cihazlarına ihtiyaç duymamasını ve mevcut MagSafe şarj pedlerinden daha fazla yararlanmalarını sağlayacaktır. MacRumors ayrıca, gelecek yılın iPad Pro’su için duydukları MagSafe şarjının, iPhone’un manyetik şarj teknolojisinden ziyade Apple’ın Mac’ler için kablolu şarj çözümüne benzer olabileceğini ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x