66’lık star Anna Vissi ikinci kez Türkiye’ye geliyor

Şarkıcı, söz yazarı, bestekâr ve oyuncu Vissi, gelmiş geçmiş en çok satan Yunan kadın şarkıcı unvanını elinde tutuyor.

HaberTürk yazarı Esin Övet, şarkıcının ikinci kez Türkiye’ye geleceğini yeni yazısında duyurdu.

İşte Esin Övet’in köşe yazısı:

2019’da bu köşede; “Türkiye’de sanatçıyım diyen herkes Anna Vissi’yi izlemeli” diye bir yazı yazdım. Rivayete göre 66, söylentilere göre 70’lik starın bitmeyen enerjisi beni cumartesi günü bir kez daha büyüledi. Çünkü Anna Vissi’yi izleyip eğlenmemek, enerjisine kendini kaptırmamak, geceyi güne katmamak mümkün değil. Saatler 01.20’yi gösterdiğinde Atina’daki yeni sahnesi Hotel Epmoy’da alkışlarla sahneye çıkan Anna Vissi’yi iki katlı mekânda, 6 bin kişi izliyordu. Belki de daha fazla.

Unutmadan; orası bir konser alanı değil ve bir kulüp. O kadar kalabalık sadece starı izlemek için her Cuma-Cumartesi mekânı dolduruyor.

Özellikle de yazıya başlarken yaşından bahsetme nedenim de; izlemeyenler için Anna’nın performansının daha anlaşılabilir olması içindir. Ki beni bilen bilir yazılarımda ünlülerin yaşından bahsetmeyi hiç sevmem, bahsetmem de… Fakat Anna Vissi’nin performansının kalitesini anlatabilmek için özellikle ifade ettim. Düşünün o yaşına rağmen sergilediği performans, sesinin kalitesi, enerjisi, hiç detone olmaması, duraksamadan şarkı söylemesi hiç kolay olmasa gerek. Ve yerinde de durmuyor, mekânda bulunan kalabalığı da öyle bir coşturuyor ki, kimse yerinde duramıyor ve gözünü sahneden ayıramıyor.

Daha önce iki kez izlemiştim. Bu üçüncü oldu. Ve her defasında benim pilim bitiyor, o sahneden inmeden ayrılmak zorunda kalıyorum ama Anna durmuyor. Normalde sanatçı sahneden inmeden, mekândan ayrılmayı hiç sevmiyorum ama Anna Vissi’ye dayanamıyorum. Bu cumartesi gecesi de saatler 06.00’yı gösterdiğinde “Benden bu kadar, pilim bitti” dedim ama yok. Anna durmadı, sahneden inmedi, şarkı söylemeye devam etti. Şöyle etrafa baktım kimsenin de yerinden kıpırdamaya niyeti yoktu. Mekândan çıkarken inanın kalabalıktan zor çıktım. Kayıtlara geçen Anna Vissi’nin dokuz saatlik performansları bile var.

Bu arada sadece Anna Vissi’ye özel değil, Atina’daki mekanlarda, “Çok sıkıştık, hareket edemiyoruz” gibi herhangi bir derdi ve kaygısı da olmuyor insanların. Hatta kimsenin umurunda bile olmuyor. Çoğu hareket edemiyor, ama yine de yerinden ayrılamıyor.

Peki bu sahnede neler oldu; bu kez Anna Vissi, geçmişten farklı bir performans sergiledi. Eskiden hem kendisi hem de orkestrası sürekli kostüm değiştirirdi. Artık sadece gece boyunca kendisi iki kostüm değiştirdi. Üç saatlik performans sonrası yarım saat ara verdi ve tekrar sahneye çıktı. Bir üç saat daha sahnede kaldı. Kısacası durmadı, durdurmadı, coştu, coşturdu. Ve yine yeniden tekrarlıyorum, “Türkiye’de sanatçıyım diyen herkesin Anna performansını izlemesini” öneriyorum. Çünkü o sahnede “İşim bitse de gitsem”, “Saat kaç oldu, sahnem bitti gidiyorum ben”, “Hiç alkışlamıyorsunuz”, gibi kaygıları olan bir sanatçıdan öte resmen kendinden geçen, mesleğine aşık bir kadın görüyorsunuz.

Bir kere sıfır kompleks; “Saçım mı dağıldı, makyajım mı bozuldu, nasıl gözüküyorum” kaygılarından öte sahnede devleşen bir sanatçı izliyorsunuz.

TÜRKLER ÇOĞUNLUKTAYDI

Anna Vissi’nin Türk hayranları da çok fazla. O gece de Atina’daki mekânın çoğunluğunu Türkler doldurmuştu. Malum bir saatlik uçuşları ile Atina bizim vazgeçilmez durağımız.

Özellikle, “İstanbul da artık gezmiyorum. Sokağa çıkmıyorum. Gidecek mekân kalmadı, para el değiştirdi. Müşteri çok değişti. İnsanların tepkilerinden rahatsız oluyorum. Çok fazla kavga çıkıyor. İstanbul’da mekanlar çok pahalı” diyen bir kesim var ki, Cuma-Pazar Atina’ya kaçıyor. Ki okuyucularım çok iyi bilir zamanında; “Atina’yı kapı komşusu yaptılar”, “Atina’da ‘Ev’lenen ünlüler”, tadında haberleri ilk bu köşede okudunuz. Şimdi bu durum katlanarak çoğalmış. Hafta sonları adeta küçük İstanbul gecelerine dönüşmüş Atina geceleri.

Anna Vissi’de bu durumdan hoşnut. Cumartesi gecesi kendisini izlemeye gelen en ön iki locayı kapatan 50 kişilik Türk grubu ile daha farklı ilgilendi. Onlar coştukça Anna’da onlara eşlik etti. Daha çok ilgilendi.

ANNA VİSSİ TÜRKİYE’YE GELİYOR

Ve yazının başlığında da bahsettiğim bomba haber. Anna Vissi açılışa katılmak, sahneye çıkmak için ikinci kez Türkiye’ye geliyor. Esnaf’ın ortakları Feyzan Cihan ile Atilla Bingöl geçtiğimiz günlerde oyuncu Demet Özdemir ve Anıl Çelik ile anlaştıklarını duyurmuştu.

Dört ortak Hol adını verdikleri, Maslak’ta açacakları 300 metrekarelik çok amaçlı salonda Anna Vissi’yi 21 Şubat akşamı sahneye çıkartacak.

Anna Vissi, daha önce Türkiye’de hiç konser vermedi, herhangi bir gece kulübünde de sahneye çıkmadı. Bu kez de aslında bu kuralını bozmuyor. Demet Özdemir, Anıl Çelik, Feyzan Cihan ve Atilla Bingöl’ün ev sahipliği yapacağı gecede sahneye çıkacak. Yani Anna Vissi yine bir davette sahneye çıkmaya geliyor. Atina’daki gibi saatler gece yarısını gösterdiğinde değil saatler 21.00’de sahneye çıkıp 01.00’de inecek.

Aslen turizmci olan ve daha sonra yeme-içme sektörüne giren Feyzan ve Atilla’nın ilk günlerinden bu yana şahit olan biri olarak bu işte de başarılı olacaklarına eminim.

Demet Özdemir ve Anıl Çelik kendilerine çalışkan, yenilikçi, farklı projeler üreten ortaklar seçmiş. Eğer ayrılmaz devam ederler bu dörtlünün yeme-içme sektöründe daha çok adından söz ederiz.

Anna Vissi’yi ikinci kez Türkiye’ye gelip sahneye çıkartmaya ikna eden ortakların diğer düşündükleri isimleri de öğrendim. Tabii daha kesinleşmedi ve imzalar atılmadığı için bahsedemiyorum. Fakat eğer olur da anlaşıp, sahneye çıkartırlarsa pek güzel olur. Tadından yenmez. Hem ülkemiz adına hem de eğlence sektörü adına da bir hareketlilik gelir.

Atina sonrasında Anna Vissi performansını Türkiye’de merak ediyor ve merakla bekliyorum.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir