Opel, Türkiye İçin Gelecek Planlarını Açıkladı!

Alman otomobil devi Opel, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir etkinlik gerçekleştirdi. Opel CEO’su Florian Huettl’ın katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte, Opel’in Türkiye ile ilgili gelecek planları açıklandı. Yapılan açıklamalar, Opel’in Türkiye’de daha fazla konuşulmaya başlayacağının açık bir göstergesi.

Opel, son yıllarda Türkiye’deki satışlarını artırdı. Bu bağlamda; 2021’de Türkiye’de en çok araba satan 11. marka olarak kayıtlara geçen şirket, 2022 yılını ise 7. sırada bitirdi. Türkiye’deki satışlarını yıllık bazda yüzde 1,2 artıran Opel, bu ivmenin yükselmesi için elinden geleni yapacak gibi görünüyor. Zira Opel CEO’su Florian Huettl’ın açıklamasına göre Opel, Türkiye’ye öncelik verecek.

Hatta elektrikli Astra’nın ilk satıldığı ülkelerden bir tanesi Türkiye olacak!

Opel CEO’su Florian Huettl, Türkiye ile ilgili planlarını anlatırken şu cümlelere yer verdi: Önümüzdeki 2 sene Türkiye’de ürünler açısından çok ciddi bir atağa geçeceğiz. Salt elektrikli bir Astra’nın lansmanı önümüzdeki 3-4 ay içinde yapılacak. Yeni elektrikli Astra, ilk olarak 3 ülkede; Almanya, İngiltere ve Türkiye’de lanse edilecek. Neden? Çünkü Türkiye bizim için büyük bir pazar, önemli bir pazar, ana pazarlarımızdan biri. Burada büyümek istiyoruz. Türkiye’de başlayan elektrifikasyona geçiş hareketinin öncüsü olmak istiyoruz.

Yeni bir B SUV Türkiye’ye gelecek!

Florian Huettl, mevcut modellerde aradığını bulamayan tüketicileri ilgilendiren çok önemli bir açıklama da yaptı. Bu açıklamaya göre Opel, önümüzdeki yıl ülkemize iki yeni model getirecek. Bunlardan birisi halihazırda da satışı devam eden Grandland isimli modelin yeni versiyonu olacak. Ancak bundan daha önemli bir gelişme de var. Opel, Crossland isimli modelin henüz tanıtılmayan selefini Türkiye’ye getirecek. Florian Huettl tarafından yapılan açıklama şöyle:

Yeni Grandland 2024’ün ikinci yarısında tanıtılacak. Bu modelin elektrikli ve geleneksel güç ünitesine sahip olan versiyonu da olacak. Böylelikle Türk pazarına hitap edecek olan bir ürün haline gelecek. İkinci olarak yeni bir B SUV’u da Türkiye’ye getireceğiz. Crossland’in devamı olacak. Bu araç özellikle Türkiye pazarı için önemli ölçüde ilgi çekici olacak. Tam elektrikli oluşuyla bütün bu yeni eğilimin faydalarından yararlanacak. Aracın lansmanı ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek.

Opel’in nisan ayı fiyatlarını merak ediyorsanız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir