Ödüllü piyanist Sağlam’dan depremzedeler yararına konser

2021 Vendome Prize for Piano yarışması birincisi Korkmaz Can Sağlam, piyano eğitimine 6 yaşında başladı. 7 yaşında Bilkent üniversitesi müzik ve bale ilkokuluna kabul edildikten sonra Gamze Kırtıl ile çalışmaya başladı. Sevda Cenap And müzik vakfı ve özel sponsorlardan burslar alan Korkmaz, ilk resitalini 11 yaşında verdi.

Daha sonra 2018 yılında TÜPRAŞ’ın maddi desteğiyle Güher & Süher Pekinel tarafından oluşturulan ve mentorluğu yapılan “dünya sahnelerinde genç müzisyenler” projesine bursiyer olarak kabul edilen genç piyanist, Pavel Gililov, Boris Berman, İlya İtin, Michel Beroff ve Jean-Francois Heisser gibi sanatçıların ustalık sınıflarında çalma imkanı buldu. Ayrıca Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Antalya Piyano Festivali ve Bellapais Müzik Festivali gibi festivallerde de sahne aldı. Türkiye genelinde de konserler veren Korkmaz Can Sağlam, Avrupa’da da; Belçika, İtalya ve Fransa’da konserlere katılarak aktif oda müziği performansları sergiledi. Beşlisi ile Bilkent Oda Müziği Günleri’nde ve diğer birçok mekanda sahne almayı sürdürüyor.

Korkmaz Can Sağlam, Bilkent Üniversitesi Müzik Ve Gösteri Sanatları Lisesi’nde Gamze Kırtıl ile eğitim gördükten sonra, şimdi Cleveland Müzik Enstitüsü’nde Antonio Pompa-Baldi ve Sergei Babayan ile eğitim görmektedir. Korkmaz Can Sağlam, Juilliard Okulu’nda Sergei Babayan ile çalışmalarına devam etmektedir. Piyanist Korkmaz Can Sağlam,12 Mart Pazar, saat 19.00 Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir