Netflix yeni bir bilim kurgu filmine milyonlar harcayacak

Investing.com – Wall Street Journal’ın Salı günkü haberine göre Netflix Inc (NASDAQ:NFLX), gişe rekorları kıran “Avengers: Endgame”in arkasındaki ekip tarafından çekilecek bir bilim kurgu filmi için büyük harcamalar yapmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kişilerin gazeteye verdiği bilgiye göre “The Electric State” adlı filmin maliyeti 200 milyon dolar civarında olacak ve projede başrol oyuncuları Chris Pratt ve Millie Bobby Brown yer alacak.

Söz konusu kişiler gazeteye, bunun Netflix’in bugüne kadar yaptığı en pahalı filmlerden biri olacağını da söyledi. Bu kişiler, yayın platformunun bu filmin yan ürün şovları ve ticari ürünler gibi bir dizi girişim için katalizör olmasını umduğunu da sözlerine ekledi.

WSJ; bir Netflix sözcüsünün, grubun film için tam olarak ne kadar harcayacağını söylemeyi reddettiğini ancak bütçe rakamına itiraz ettiğini belirtti.

Netflix, yayın pazarında artan rekabet ve yatırımcıların kârlılık talepleriyle karşı karşıya olduğu için 17 milyar dolarlık içerik bütçesinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyor.

Yazar: Scott Kanowsky

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir