Elon Musk Onayladı: Bu 2 Kripto Para Hareketlenebilir!

Twitter CEO’su Elon Musk, kripto destekçisi Cathie Wood’un mevcut bankacılık krizinde yücelttiği iki kripto para birimine destekleyici yanıt verdi.

Elon Musk, ABD bankacılık kriziyle ilgili olarak Cathie Wood’u destekliyor

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, son zamanlarda krizin içinde olan bankacılık sistemi hakkında uzun bir tweet paylaştı. Kripto para piyasasının bu esnada yükseldiğine dikkat çekti. Son günlerde yapay zeka ile meşgul olan Elon Musk, kısa sonra destekleyici yorumlarıyla tartışmaya katıldı.

Musk’ın dikkatini çeken açıklamalarda Cathie Woods, ABD bankacılık sistemi toparlanırken, Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra piyasadaki diğer altcoin’lerde bundan yararlandığını söylüyor. BTC fiyatı, kriz esnasında 14 Mart’ta açıklanan ABD enflasyon verileri eşliğinde dokuz ayın yeni zirvelerine ulaştı.

Bitcoin, kısa bir süre için 26.000 doları aşarken günlük kazancı %18’i aştı. Bunu 15 Mart’ta %5’lik düşüş izledi. Ethereum fiyatı dün %20.26 artarak 1.776 dolara ulaştı, ancak şimdi 1.650 dolar seviyesine geriledi.

Bununla birlikte Woods, üç büyük (ve kripto dostu) bankanın iflas etmesi, ikisinin kurtarılması ve USDC stablecoin için bir tehdit oluşturması nedeniyle bankacılık sisteminin ‘dengesiz’ olduğunu dile getirdi.

Elon Musk devreye girerek Woods’u destekliyor

ABD bankacılık krizi başlamadan önce SEC, kripto borsaları Kraken ve Gemini’ye staking hizmetleri için dava açtı. Ayrıca, New York başsavcısı, Ethereum’un bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek KuCoin’i dava etti.

Wood, DeFi ve DEX sektörleri gibi “merkezi olmayan, şeffaf ve iyi işleyen” finansal platformlara saldırmak yerine, düzenleyicilerin geleneksel bankacılık sistemindeki zayıf noktaları ele alması gerektiğine inanıyor. Wood, muhtemelen 1929’da ABD’yi vuran Büyük Buhran’a atıfta bulunarak, orada bir krizin açık belirtilerinin belirmekte olduğunu ve 1920’lerdeki krize benzediğini belirtti. Musk’ta tam bu noktada devreye giriyor…

Twitter CEO’su Elon Musk, bankalardaki durumun artık 1929’daki duruma çok benzediği yorumunu yaptı. Cathie Wood’un Bitcoin ve Ethereum’un finansal krizlere dayanıklı olduğunu söylediği açıklamalarını destekledi.

Robert Kiyosaki, kripto para piyasasını etkileyen iflas zincirinin uzayacağını söylüyor

Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank, dengesiz faiz oranları nedeniyle iflas eden, kripto para piyasasına en yakın bankalardı. Signature Bank, BUSD ve USDP stablecoin’lerini çıkaran Paxos ile çalışıyordu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da Twitter’da şirketin Signature Bank ile çok az teması olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, bu ortamda, iki büyük bankanın iflas ettiğini ve üçüncüsünün yakın olduğunu söyledi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Cumartesi günü Signature Bank’ın da iflas edeceğini tahmin etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir