Bir sonraki Android sürümünün ismi şimdiden belli olmuş olabilir

Amerikalı teknoloji devi Google, her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Android sürümünün de adını tatlılardan seçecek. Eğer iddialar doğruysa Android 15’i anlatırken kullanacağımız isim “Vanilyalı Dondurma” olacak.

Android, her büyük sürümünü tatlılarla adlandırma geleneğine sahip olmuştur. 2009’da Android Cupcake’den 2018’deki Android Pie’a kadar Google, bu tatlı isimleri tanıtmak ve sürüm adının bir parçası olarak dahil etmekten keyif alıyor.

Bir sonraki Android sürümünün ismi şimdiden belli olmuş olabilir

Ancak Android 10’da, zor bir harf olan “Q” ve sonunda basit bir rakam verildi. Ancak Google dahili olarak her sürüme bir tatlı adı ile başvurmaya devam etti, bunlardan biri Android 10’un “Queen’s Cake” idi.

Google, bu yılın ilerleyen zamanlarında Android 14‘ü piyasaya sürecek. Bu sürümün uzun süredir bilinen tatlı kod adı “Upside Down Cake” (Tepetaklak Kek) olarak belirlendi. 2024 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Android 15’in içinse Google’ın V harfi için bir tatlı adı belirlediği görülüyor. Eğer iddialar doğruysa bu isimlendirme ise Vanilyalı Dondurma olarak gerçekleşecek. Tabii ki, kod adı genellikle bize özellikle bir Android sürümünden ne bekleyeceğimiz hakkında pek bir şey söylemez. Bu nedenle, Android 15 Vanilya Dondurması’nın bize neler sunacağını görmek için oldukça bekleyeceğiz. Bu arada, Android 14’ün Upside Down Cake’in tadını yeni almaya başladığımızı ve ilk önizlemesi yalnızca bir ay önce yayınlandığını da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir