2024 Hyundai Sonata Duyuruldu! İşte Tasarımı

Güney Koreli otomobil devi Hyundai, sevilen sedan otomobili Sonata’yı yeniledi. Önümüzdeki günlerde küresel lansman yapacak olan otomobil, piyasaya sürüldüğü ilgi görmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki 2024 Hyundai Sonata tüketiciye neler sunuyor?

Hyundai, geçtiğimiz yıl Staria isimli bir van duyurmuş, bu araçta kaputu boydan boya kaplayan bir ön tasarıma yer vermişti. 2024 model Sonata, bu far tasarımının Hyundai’ın yeni tasarım dili haline geldiğini gözler önüne seriyor. Markanın sedanı, yeni far tasarımı ile oldukça dikkat çekici görünüyor. Parçalı far yapısının benimsendiği otomobilde, bal peteği ızgaralara yer verilmiş durumda. 

Karşınızda 2024 Hyundai Sonata

Ön kısımda bizleri karşılayan boydan boya aydınlatma, 2024 Sonata’nın arkasında da kendini gösteriyor. Bu bağlamda; bagaj kapağını da içine alacak şekilde arka aydınlatmalar, harika bir çizgi boyunca devam ediyor. Marka bu aydınlatmanın çevresine yerleştirdiği çerçeve ile otomobile daha şık bir görüntü kazandırdı. Marka bu aydınlatmaların otomobile sportif bir görünüm sağladığını ifade ediyor. Haksız da diyemeyiz.

2024 Sonata’nın iç kısmına baktığımızda ise sürücü odaklı bir konsol görüyoruz. Bu bağlamda; marka ilk kez birleşik ve kavisli ekran takımını tercih etmiş durumda. 12,3 inç boyutlu iki ekran tercih eden Hyundai, her iki ekranda da tamamen dijital ve dokunmatik bir deneyim sunuyor. Klima kontrol bölümünde küçük bir ekrana daha ev sahipliği yapan otomobil, ambiyans aydınlatmaya sahipken vites topuzu barındırmıyor. Böylelikle iç yaşam alanı genişlemiş durumda. Peki vites nerede? 2024 Sonata, direksiyonunun arka kısmında vites geçişlerinin yapılmasını sağlayan bir kola ev sahipliği yapıyor.

Hyundai, yeni Sonata’nın motor özellikleri ve sahip olduğu teknik donanım ile ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak aracın yüksek performanslı N Line pakete sahip olacağını biliyoruz. 30 Mart‘ta gerçekleştirilecek küresel lansman, bu özellikleri de gün yüzüne çıkaracaktır.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve markanın 2023 yılında Türkiye’ye getireceği modelleri duyurdu. Ancak o açıklamalarda Sonata’ya yer verilmedi. Buna göre; aracın 2023’te Türkiye’ye gelme olasılığı yok. Gelecek yıllarda ne olacağını ise zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir